Welcome:
Beyond Academics | Interhouse Competition Results
RESULT OF INTER HOUSE ART COMPETITION (2018 - 2019)
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
VARIOUS FLOWERS A GINNIT SAHIJWANI II A BLUE I
SHRISTI KONAR II B WHITE II
NISHITA HOTWANI I A BLUE III
NIKHIL KARIRA II F GREEN APPRECIATION CERTIFICATE
PRACHI SATWANI II D GREEN
BHAVYA CHOITHANI II A WHITE
GARGI PAWAR II D WHITE
RYKA MULCHANDANI II B BLUE
ARYA PAWAR II A SAFFRON
SAILAKSHYA NANNURI II A SAFFRON
DREA HASIJANI II E SAFFRON
ANANYA BAJPAYEE I B GREEN
SUHANA ROKRA I C WHITE
KRISHNA AUTI II F BLUE
KRESHAA AHUJA II C SAFFRON
SHOURYA OTURKAR II B WHITE
BHAVIK HAZARI I A WHITE
DEVESH CHAUHAN I C GREEN
RAHIL ALI I A WHITE
KRISHIV DALVI I E GREEN
MONSOON B ADITYA SABUT IV A BLUE I
RICHA PARWANI IV D GREEN II
KHANAK SINGH IV C SAFFRON III
ATHARVA GUPTA IV A BLUE APPRECIATION CERTIFICATE
KHUSHI SATWANI III C WHITE
CHANCHAL DODWANI IV D WHITE
ADITYA GODSE IV F SAFFRON
NIKISHA ZABAK IV B WHITE
ASHIKA KHATRI III C SAFFRON
KRISHA BRIJWANI IV C BLUE
PRANJAL SHARMA III B BLUE
ARNAV BACCHEWAR IV A WHITE
AVNI KURIL IV D GREEN
HARSHITA KHANKA III A WHITE
RIDDHI GAMBANI III E BLUE
AMRIT N KUMAR IV B BLUE
DEVANG AGARWAL III F SAFFRON
VANSHIKA BATHIJA III B GREEN
PRAGYA CHOUDHARY III C WHITE
IRA NAIR IV F WHITE
LANDSCAPE C TOSH JAIN V E GREEN I
DIVYANSHEE TARAI V D BLUE II
SMRUTEE SWAIN V B BLUE III
JIYA GANGWAL V B SAFFRON APPRECIATION CERTIFICATE
SHAMBHAVI SINHA VI F SAFFRON
AASHNA LALWANI VI E SAFFRON
SHREEPARNA PAMPANA V B WHITE
RHYTHM SHIVNANI V D SAFFRON
RAJ PATIL VI C GREEN
AAKASH KIMTIANI V C GREEN
SAVYA SHARMA V F SAFFRON
SAACHI SIDHWANI VI E WHITE
PARI KALE VI E SAFFRON
PRATHMESH KULKARNI VI D WHITE
STAVAN JAIN VI D SAFFRON
VIKRANT RAWAT V F SAFFRON
VARAD GOLIWALEKAR V A WHITE
KHUSHI DODEJA VI F WHITE
SHREEYA PAWAR VI A BLUE
KUMARI ANUSHKA VI D GREEN
MOSAIC PAINTING D BHAVYA DWIVEDI VII F BLUE I
SIDDHESH RAULO VII F SAFFRON II
AVNI NAMANANDI VIII F BLUE III
HARSHI SHARMA VII A WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
SAGAR PATIL VII F BLUE
M.KARTHIK VIII B GREEN
ARYAN CHANDHOKE VIII A SAFFRON
OJAS KSHIRSAGAR VII D GREEN
PRASIDDHI RASAL VII D SAFFRON
AASHKA THAKKAR VIII A WHITE
MAGAZINE COVER E RIMA AHUJA X A BLUE I
MIMANSA SHARMA X A SAFFRON II
MUSKAN DWIVEDI IX C GREEN III
BAGESHREE SAVALIYA X A BLUE APPRECIATION CERTIFICATE
RIYA SHINDE IX D GREEN
PRACHETA SHELAR X A BLUE
ASMI MOMIN IX A WHITE
RADHIKA LADHA IX C GREEN
ANIRUDH KADARABAD IX C BLUE
AASTHA JESWANI IX D WHITE
SPELL BEE C NICOLE RAJ V D SAFFRON I
HIMANSHU MISTRY V D GREEN II
GATIK JESWANI VI F GREEN III
RETRO DANCE A NATALIE RAJ I A WHITE I
Aish Ahuja II C WHITE I
KUNISHKA GANGWANI I D SAFFRON II
ANANYA SUROSHE II A BLUE III
SHARVIL THORAT II B SAFFRON APPRECIATION CERTIFICATE
JASSHITH MANEK II A GREEN
ETHAN VARGHESE II D WHITE
DIYA KHORIYA I B WHITE
PAREES BORALE II D GREEN
SAYAM DINGRIA II D GREEN
DANCE
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
DANCE IN DARK E KHUSHI JESWANI IX A BLUE I
TEJASHREE SONAWANE X B SAFFRON II
ESHA VELANKAR B BLUE III
MARATHI
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
ESSAY WRITING C AARYAN RAJAN VI E SAFFRON I
BHARGAV GAWALE V D BLUE II
ANUSHKA KHARADE V D WHITE III
KAVYA VACHAN B ANANYA KHARADE IV E GREEN I
AVNI BHARDWAJ III E WHITE II
MANJIRI KAMTHE III C WHITE III
ELOCUTION D PRACHI V USHIR VIII B GREEN I
SHLOK DIXIT VII A WHITE II
TUSHITA PATIL VIII D WHITE III
ENGLISH
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
ENACTING CARTOON / COMIC CHARACTER A KARTIKI MALI II A GREEN I
DREA HASIJANI II E SAFFRON II
NATALIE RAJ I A WHITE III
ARNAV JADHAV I B GREEN APPRECIATION CERTIFICATE
SUHANI DIALANI II B SAFFRON
AYUSHI PRAKASH I B SAFFRON
TANUSH NEVE I A SAFFRON
SHRISTI KONAR II B WHITE
ANANYA BAJPAYEE I B GREEN
VIDHI SAHIJWANI I F SAFFRON
ME TALK F KIRAN PATIL XI A GREEN I
DISHA NIVJA XI A SAFFRON II
SHASHANK PAI XI B WHITE III
WORD BUILDING B ANANYA KHARADE IV E GREEN I
KHALID KHAN IV E
OM KONAR IV D BLUE II
ARUNIMA A IV E
AARAV VARADE III E BLUE III
MOURVIKA REKHANE III F
SHAINDHAVI PRASANNA IV B WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
ADITYA CHANCHALANI IV B
AARYAAN NARKHEDE IV C SAFFRON
RAGHAV DIXIT III E
ONE ACT PLAY E AASHNAA MEHTA IX D SAFFRON I
SVARA SHAH IX C
NIDHI KULKARNI IX A
PRIYANKA JYOTWANI IX A
SUHAAN CHANCHLANI IX A GREEN II
ARNAV KULKARNI IX B
SUKHADA MOHNALKAR IX D
RADHA SONAR IX D
DEVANSHI CHHABRIA IX A WHITE III
DIYA SHANKLESHA IX A
VAISHNAVI MISHRA IX A
RIYA HIRWANI IX B
FRENCH
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
POETRY RECITATION C ARYAN RAJAN VI E SAFFRON I
ANGIRA GANGULY VI E SAFFRON II
CHANDANA NAIR VI E WHITE III
PARI KHATRI VI E BLUE APPRECIATION CERTIFICATE
PRASIDDHI BORGAONKAR VI B WHITE
SAMRUDDHI CHHAPPARGHARE V E GREEN
FRENCH FANCY DRESS COMPETITION B RASHI PUNJABI IV B WHITE I
AYUSHI HAZARE III E GREEN II
ANANYA SINGH IV D SAFFRON III
QUIZ
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
Historical places of the World,Observatories
& Research Centers of India.
D PRATHAM KAPOOR VII A BLUE I
RUTU SARODE VIII A
NEHA BHATIA VIII E
NILAY BORKAR VIII E
KRRISH SHARMA VIII A SAFFRON II
TANISHA PATHAI VIII A
NIRMITI MAYEKAR VIII D
SHALAKA TAWADE VIII D
SONEESH GANNAMANENI VIII E GREEN III
HEMANT BARA VIII E
AADITYA AGRAWAL VIII D
VEDANT JHA VIII C
CURRENT AFFAIRS , BOOKS &
AUTHORS , NOBEL PRIZE
E ADITYA SINGH IX A SAFFRON I
AASHNA MEHTA IX D
AMEYA BAGAL X B
SURABHI SABAT X C
SAHIL UDASI IX D BLUE II
SHIVANI RAJPUT X A
ABHAY SINGH X B
ESHA VELANKAR X B
SAMIDH TELORE IX A WHITE III
ATHARVA YADAV X B
VED JOSHI IX D
TAMANNA NAIR X C
SEAS AND OCEANS OF THE WORLD ,
INDIAN SCIENTISTS
C ISHWARI MORE V D GREEN I
JITESH THAKUR V D
VENKATA SAI ARNAV MALYALA VI E
MIHIR CHANDOKE VI C
PRATHMESH KULKARNI VI D WHITE II
VENKATA NAVANEET V F
AARYAN DUBEY V D
AADITYA GARJE V D
MOHAMMED KHAN VI C BLUE III
DIVESH KHATWANI VI C
NACHIKET KHARE VI B
VIGHNESH MAHAJAN VI D
GOOGLE DOODLE , CURRENT AFFAIRS ,
TRENDING TECHNOLOGY & GADGETS ,
ARTIFICIAL INTELLIGENCE
F KANISHK SINGH XII A WHITE I
BHAVYA SHACHI XI A
SHASHANK PAI XI B
P AMITESH GUPTA XII B BLUE II
PRATHMESH JADHAV XII B
NANDINI SAJU XII A
RONIT BHATIA XI A
SOMESH GUPTA XII A SAFFRON III
VITTHAL SAXENA XI B
AARYAN KANGTE XI B
MATHS
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
SNAKE & LADDER B SHAURYA SHRIVASTAV IV D WHITE I
CHANCHAL DODWANI IV E
ANUJ PESWANI IV F
PRATHAMESH SAHOO IV F
SHAINDHAVI PRASANNA IV B
SHOURYA ADVANI III F
ASHMIT TIWARI IV D
ARNAV BACHEWAR IV A
PRADYUMAN SHARMA IV B BLUE II
KARTIK MAKHIJA IV B
AMRIT KUMAR IV B
DEVYANI GODSE IV A
HIYA BAJAJ IV A
ADITYA SABUT IV A
DHRUV MASRAM IV F
RISHI BHATE IV C
ATHARV KULKARNI IV A GREEN III
AADI PATANKAR IV B
MEHER NANDWANI IV D
SURAJ CHOUDHANI IV E
AADITYA PRASAD III C
VAISHNAVI GANGADHARAN III D
VEDIKA SOHAL III C
SHAURYA NANKAR IV E
MATHS RELAY E VIVEK METRI IX C SAFFRON I
ADITYA SINGH IX A
AMEYA BAGAL X B
SAMARTH NAMDEO X C
ANISHA ROHRA X B GREEN II
HARSH AHUJA X C
AYUSH KUMAR IX B
ANISH SHARMA IX A
ANIRUDH KADARABAD IX C BLUE III
SAHIL UDASI IX D
GAURI CHAUBAL X C
SNEHAA REDDY X B
HOUSIE ON FRACTIONS C KRISHNA KATARIA V D SAFFRON I
SHAMEEK JHA V E
NICOLE RAJ V D
TANMAY NAGARKAR V B
DIVESH KHATWANI VI C BLUE II
PRERIT ADVANI VI C
VIGHNESH MAHAJAN V D
HRISHIKESH BALANI VI D
ASHUTOSH SINGH VI E GREEN III
HIMANSHU MISTRY V D
TOSH JAIN V E
HITEN MANYAR V D
MODEL MAKING D RAHUL SINGH VIII A WHITE I
HARSH PARYANI VIII A  
SHAMANDEEP SINGH VIII B  
MANYA SHAHDADPURI VIII C WHITE II
SANSKRITI VERMA VII B  
ISHA PATIL VII C  
MAYANK ASRANI VIII A WHITE III
PIYUSH ASRANI VII E  
GAURANG PUNJABI VII D  
AKSHAY KUMAR VII D  
AJAY MATASUGUR VIII D GREEN APPRECIATION CERTIFICATE
HEMANTH BARA VIII E
SONEESH GANNAMANENI VIII E
JIGHNESH KARRI VIII E
HINDI
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
KAL PATHIK B SONIA NANKANI IV B WHITE I
RUCHITA PATIL III A
KINJAL CHHABRIA III E
HIMESH SUKHWANI IV A
SAMRUDHI GHATVISAVE IV D BLUE II
YASHITA RANE III D
ATHARVA GUPTA IV A
DHRUV MISHRA IV C
ATHARVA DESHMUKH IV C GREEN III
JAYENDRA OJHA IV A
DARSH NANDWANI IV A
TANMAY BHOIR IV A
NARA LEKHAN C BRISHTI DEY V C WHITE I
RIDHI JOSHI V D
ARYAN MISHRA V B GREEN II
MEDHAVI SHRIVASTAV V B
URVALI LIKHAR V A SAFFRON III
DIYA JAIN V A
MEIN KAUN HOON RACHNAKAR E ASMI MOMIN IX A WHITE I
MOHD.KAIF HUSSAIN X C
SHIKHAR VERMA X A
HARSH PIMPARKAR IX A
SURABHI SABAT X C SAFFRON II
KHUSHI MEHTA X A
ANUSHKA DUBEY X A
MIMANSA SHARMA X A
ANIRUDH VERMA X C GREEN III
AISHANI CHAUHAN IX D
MUSKAN DWIVEDI IX C
MAHEK BASANTANI X C
AAYO SUNAYE EK KAHANI A NATALIE RAJ I A WHITE I
DREA HASIJANI II E SAFFRON II
ETHAN JACOB II D WHITE III
ANANYA SAINI II A BLUE APPRECIATION CERTIFICATE
DIYA KHOREJA I B WHITE
PRACHI SATWANI II D GREEN
DHRUV PATHAK II C SAFFRON
MAITRY SINGH I A SAFFRON
SANCHI SAWANT II F BLUE
KARTIKI MALI II A GREEN
KAVITA LEKHAN D PEEYA GURDASANI VIII B GREEN I
RIDDHI KARNAVAT VIII C WHITE II
RAHUL SINGH VIII A WHITE III
SINGING
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
INSPIRATIONAL SONG D TUSHITA PATIL VIII D WHITE I
ROHAN KAPOOR VII D GREEN II
ARIJIT SWAMINATHAN VII D BLUE III
FOLK SONG B ATHARVA LAHOTI III F SAFFRON I
MANJIRI KAMTHE III C WHITE II
AVNI BHARADWAJ III E WHITE III
P.T COMPETITION
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
Table Tennis Jr.Group  Boys NEIL SONAVANE VIII C WHITE I
ARYAN PAWAR VIII D BLUE II
PIYUSH KUMAR VIII C SAFFRON III
Jr.Group  Girls NIDDHI BAMHANE VIII C BLUE I
KANAK PURSWANI VIII B GREEN II
SRISHTEE VARULE VIII D GREEN III
Table Tennis Sr.Group  Boys HARSH AHUJA X C GREEN I
KUNAL KURSEJA X A GREEN II
AARYAN KANGTE XI B SAFFRON III
Sr.Group  Girls SHRAWANI KHAMKAR X A SAFFRON I
MAHEK UDANI IX B SAFFRON II
SHARANYA KUMAR X B WHITE III
Theme Groups House Place
Football Jr.Girls SAFFRON I
  WHITE II
Jr.Boys SAFFRON I
  BLUE II
Sr.Girls WHITE I
  SAFFRON II
Sr.Boys WHITE I
  GREEN II
BALL BADMINTON Jr.Girls WHITE I
  BLUE II
Jr.Boys BLUE I
  SAFFRON II
Sr.Girls SAFFRON I
  WHITE II
Sr.Boys BLUE I
  SAFFRON II
BASKET BALL Jr.Girls BLUE I
  GREEN II
Jr.Boys SAFFRON I
  GREEN II
Sr.Girls WHITE I
  GREEN II
Sr.Boys SAFFRON I
  WHITE II
KHO - KHO Jr.Girls BLUE I
  SAFFRON II
Jr.Boys BLUE I
  SAFFRON II
Sr.Girls SAFFRON I
  GREEN II
Sr.Boys BLUE I
  SAFFRON II
CRICKET Jr.Girls WHITE I
  SAFFRON II
Jr.Boys SAFFRON I
  WHITE II
Sr.Girls BLUE I
  SAFFRON II
Sr.Boys SAFFRON I
  BLUE II
CRAFT
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
X'MAS TREE DECORATION A RYKA MULCHANDANI II B BLUE I
GINNIT SAHIJWANI II A BLUE II
SUHANI DIALANI II B SAFFRON III
AVIKA JAJOO II B WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
VRITIKA SAWLANI II A WHITE
DREA HASIJANI II E SAFFRON
KRISHNAM VASANI I B GREEN
ROSHNI KARIRA II F SAFFRON
BHAVYA CHOITHANI II A WHITE
PRACHI SATWANI II D GREEN
NIKHIL KARIRA II F GREEN
ARNAV GOSAVI I B SAFFRON
SUHANA PUNJABI I A WHITE
AGASTYA SANTOSH I A BLUE
YUKTI SAWLANI I A GREEN
RAMNIKA CHAUHAN I F GREEN
DEVESH CHAUHAN I C GREEN
BHAVIK HAZARI I A WHITE
YUVRAJ TILOKANI II B BLUE
SHOURYA OTURKAR II B WHITE
COLLAGE WORK FROM OLD COLOURED MAGAZINE B BHOOMI CHAWALA IV D GREEN I
ADITYA SABUT IV A BLUE II
ARNAV BACCHEWAR IV A WHITE III
TANUJ SAWANT IV C SAFFRON APPRECIATION CERTIFICATE
KHANAK KHOREJA IV E SAFFRON
NAISHA ROCHLANI III F GREEN
MANJIRI KAMTHE III C WHITE
SOHAM CHIPLUNKAR III C BLUE
DEEYA NAIR III D BLUE
SWANANDI BADHE IV A BLUE
TANMAY CHHABRIA IV A BLUE
TANISHKA VISHE IV A GREEN
HIMESH SUKHWANI IV A WHITE
PREET SACHDEV III B GREEN
GAURAV BUDHRANI III E GREEN
VIRAJ DAREKAR IV A SAFFRON
AKSHAT ATIGRE IV F SAFFRON
ATHARV KULKARNI IV A GREEN
VAISHNAVI IYER IV E SAFFRON
KRISHA BRIJWANI IV C BLUE
GREETING CARD MAKING C ANVI SONEKAR V B BLUE I
ADITYA KURSIJA VI E SAFFRON II
SAMRUDDHI CHHAPPARGHARE V E GREEN III
RIDDHI JOSHI V D WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
KULSUM ANSARI V E WHITE
FATIMA ANSARI V E SAFFRON
VIRAJ KULKARNI V A BLUE
LAVANYA TALREJA VI B GREEN
KEISHA KAPOOR V E GREEN
MARYAM MOMIN VI D BLUE
VIGHNESH MAHAJAN V D BLUE
SAHIL MESHRAM V B WHITE
ANANYA KULKARNI VI C GREEN
DHANVI SACHDEO V B WHITE
RITIKA DALVI VI B SAFFRON
RAGHAV GUPTA VI B BLUE
AASHKA KELKAR V A GREEN
RAJ PATIL VI C GREEN
PALAK GADHARI VI B SAFFRON
TANUSHREE KAMBLE V D WHITE
WALL HANGING D HARDIK KUKREJA VII D BLUE I
SHAURYAA AGRAWAL VII B WHITE II
ISHITA PADHI VIII A SAFFRON III
TUSHITA PATIL VIII D WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
ANNANYA SINGH VII B GREEN
HARITRIA RAJA VIII F GREEN
SIDDHARTH WAGHMARE VII D BLUE
TIYA SADHWANI VIII D SAFFRON
MAYANK SINGH VII F BLUE
ARUNDHATI MHASKAR VII A GREEN
ARYAN CHANDHOKE VIII A SAFFRON
OJASV YADAV VII A GREEN
SAI SHRUTI PAMPANA VIII D BLUE
KHUSHBOO VIRWANI VIII F WHITE
SANIKA MENON VIII B SAFFRON
SHREYA JHA VIII F SAFFRON
SHIVANI NAIR VII C GREEN
SNEHA KUMARI VIII D GREEN
SHRISHTI PRAJAPATI VII B SAFFRON
ANUSHA PRABHU VII C SAFFRON
INSTALLATION E RADHIKA LADHA IX C GREEN I
NEELAM NANAWARE IX C
MUSKAN DWIVEDI IX C
DRUSHTI NAGARKAR IX B
SVARA SHAH IX C SAFFRON II
BHOOMIKA THAWANI IX C
ISHITA VARWANI IX C
AASHNA MEHTA IX D
ESHA VELANKAR X B BLUE III
AMRIT JANGRA X A
MANDAR GAMBHIR X B
SHASHANK SHENOY X B
ASMI MOMIN IX A WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
DIYA SHANKLESHA IX A
VAISHNAVI MISHRA IX A
RIYA HIRWANI IX B
SAKSHI THAKARE X B GREEN
GAAYATRI PRADEEP X B
TANMAY LIKHAR X A
MAYUR DHANRAJANI X A
ANJALI KAVRANI IX D SAFFRON
SNEHAL PAWAR IX D
MAHEK UDHANI IX B
PRIYANKA JOTWANI IX A