Welcome:
Beyond Academics | Interhouse Competition Results
RESULT OF INTER HOUSE COMPETITION (2020 - 2021)

QUIZ
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
CURRENCIES OF COUNTRIES C ATHARVA PASHTE V B WHITE I
SHAINDHAVI PRASANNA VI A
IRA NAIR VI B
ARNAV BACHHEWAR VI C
GAURAV BAVISKAR V F BLUE II
OM KONAR VI F
KRISHNA CHANDRASHEKAR VI D
ARUNIMA A VI B
SHAILJA KESARWANI VI B GREEN III
JAYENDRA OJHA VI C
DEVMANI JHA VI D
SHAURYA SAHU VI F
CURRENT AFFAIRS F VIVEK METRI XI A Saffron I
SAMIDH TELORE XI B
MAYANK JHA XI A
AKSHATA PILLAI XI B
UTKARSH TIWARI XII B WHITE II
SRISHA PODDAR XII B
SANGAM NIRALA XI B
NANDINI NEGI XI B GREEN III
SHIPRA GAUTAM XII B
SUMIT TRIPATHI XI B
MANGESH NENDRE XII B
WORLD MONUMENTS B AARADHYA POGADE III B BLUE I
DISHANK TOTARE III D
RENISHA KURSIJA IV A
RADHARAMAN PHAD III C
NATALIE RAJ III D WHITE II
YASH DUBEY III C
MEDHANSH BHADAURIYA IV C
NAISHA MODY IV D
VIDHI SAHIJWANI III B SAFFRON III
SHLOK GHATGE III C
SAMIKSHA KULKARNI IV C
KIARA PAMNANI IV F
ENGLISH
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
SLOGAN WRITING C HEER KHATRI V E GREEN I
HIMESH SUKHWANI VI A WHITE II
KHANAK KHOREJA VI F SAFFRON III
HAMZAH ZAVERI V D GREEN APPRECIATION CERTIFICATE
SHRUTI TIWARI V C WHITE
HARSHITA KHANKA V B WHITE
LIZA NAGDEV V F GREEN
NEIL GUPTA VI F SAFFRON
SWASTI VAJPEYEE VI C GREEN
AADITYA PRASAD V F GREEN
MOTIVATIONAL EDUCATIONAL TALKS F RIYA HIRWANI XI A BLUE I
JEEVAN VIRWADEKAR XI B BLUE II
SHREYA NAIR XI A BLUE III
HINDI
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
STORY TELLING B AYUSHI PRAKASH III C SAFFRON I
DEVESH CHAUHAN III E GREEN II
PRERNA JAGIASI IV B BLUE III
NISHANTH KHATRI III C WHITE APPRECIATION CERTIFICATE
DHRUV PATHAK IV D SAFFRON
AANYA AGICHA IV D SAFFRON
GARGI PAWAR IV C WHITE
SHRISHTI KONAR IV E WHITE
ANANYA SAINI IV E BLUE
SARAKSHI RAMBHAI IV E BLUE
AASHU BHASHAN D PRASIDDHI BORGAONKAR VIII F WHITE I
PRAGYA SINHAMAHAPATRA VII F SAFFRON II
SUNRUT PHADKE VII F GREEN II
ARYAN MISHRA VII B GREEN III
HASYA VYANGYA KAVITA E AYUSH LUND X D BLUE I
ADITYA KUMAR RAI X B BLUE II
AKSHAY KUMAR IX B WHITE III
ANIKA KHATRI X D BLUE III
PEEYA GURDASANI X E GREEN III
MARATHI
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
UTKRUSHAT VACHAN D ADHIRAJ RATNAKAR VIII E GREEN I
BHARGHAV GAWALE VII F BLUE II
ARYAN RAJAN VIII E SAFFRON III
PRASIDDHI BORGAONKAR VIII B WHITE III
DANCE
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
NORTH EAST DANCE E SHIVANI NAIR IX A GREEN I
KRUTIKA JAYALE IX F WHITE II
KUNAL SUKHWANI IX B WHITE III
TRIBAL DANCE C YASHOVARDHAN MANE V E SAFFRON I
KAVYA CHOUDHARY V D BLUE II
SWARA MAHAJAN V B BLUE II
PUNIT RATHI V B GREEN III
MUSIC
Theme Groups Name of the Student Std Div House Place
PATRIOTIC SONG B DEVESH CHAUHAN III E GREEN I
ANJANI SHARMA III D BLUE II
OWEE PATHAK III D GREEN II
AVIKA JAJOO IV D WHITE III